У Лохвиці громада увійшла до свого храму після приєднання до ПЦУ

 Релігійна громада Благовіщенського храму в Лохвиці на Полтавщині вперше увійшла до храму після приєднання до ПЦУ.

Про це повідомила парафіянка Благовіщенського храму Єлизавета Плескач, пише Україна православна.

Громада ухвалила рішення про перехід пів року тому, після того, як священник УПЦ МП  відмовився брати заупокійні записки від матері загиблого бійця, називаючи її сина «братовбивцею».

Парафіянам довелося пів року виборювати реєстрацію.

«Цей час після рішення громади, поки ми проходили суди, реєстрацію, ми проробили дуже велику інформаційну роботу, говорили з вірянами. І у нас було дуже багато прихильників. Останні дні у Благовіщенському храмі залишилося півтора десятка вірних Моспатріархату. Коли ми прийшли з готовими вже документами і попросили піти, вони забили в дзвони в надії на те, що підтягнуться люди і будуть їх боронити. Але ніхто не прийшов. Я ж оголосила в чаті месенджера, що ми вже в храмі і запросила на молитву. На це відгукнулися. Храм був повний, прийшли всі – архітектори, вчителі, юристи містечка. Вони оголосили молитовне стояння. А ми почали служити.

А вночі ми почали читати псалтир. І коли читали, ми зрозуміли, що вони перестали співати. Ми читали псалтир до четвертої ранку і бачили, що вони слухають. Чи їх здивувало, що оці начебто «розкольники» вміють молитися, чи це чудотворна дія псалтиря, чи сподобався псалтир українською мовою, але на ранок вони пішли», – розповіла Єлизавета Плескач.

Єлизавета також повідомила, що під храм мали приїхати «тутішки» з охоронних фірм, яким платять росіяни, щоб влаштувати бійку, але ця російська операція зірвалася. Вони не приїхали.

Источник

Читати також:  Канада досі не надала Україні ЗРК NASAMS, яку обіцяла рік тому

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший