Уперше з великої дзвіниці Лаври звучав “Щедрик” (ВІДЕО)

Уперше на великій лаврській дзвіниці прозвучали варіації “Щедрика” у виконанні Академічної хорової капели Українського радіо під керівництвом головної диригентки Юлії Ткач.

Відео опублікувало Суспільне.

Запис створено за сприяння Інституту Леонтовича та Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Як повідомлялося, дзвіницю Києво-Печерської лаври повністю відкрили для відвідувачів.  Доступ до верхівки споруди був закритий протягом 30 років. Після проведених ремонтно-реставраційних робіт у жовтні відкрили доступ до третього ярусу дзвіниці. А віднині всі охочі можуть піднятися і на верхівку лаври, щоб побачити Київ із найвищої точки, а також побачити, як працюють лаврські дзвони.

Лаврська дзвіниця є найвищою церковною спорудою Києва, її висота становить 96,5 метра. Для порівняння: висота дзвіниці Софійського собору — 76 метрів. А розташований поруч памʼятник Батьківщині — ненабагато вищий, його висота становить 102 метри.

Лаврську дзвіницю будували з 1731 по 1745 рік. На будівництво витратили близько 5 мільйонів цеглин різної форми, зокрема й високохудожню кераміку, виготовлену на лаврських цегельних заводах. Під час Другої світової війни радянські війська, відступаючи з Києва, підірвали Успенський собор, розташований поруч, однак дзвіниця при цьому не постраждала.

Фото: УНІАН (Віктор Ковальчук)

Источник

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 11 лютого

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший