Відстрочка від призову під час мобілізації на держслужбовців, працівників БЕБ і прокуратури не поширюється – законопроєкт

Внесений Кабміном у Верховну Раду законопроєкт №10378 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби" уточнює, хто не підлягає мобілізації та має право на відстрочку.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації мають особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи II групи та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду. Право на відстрочку також мають особи з інвалідністю I або II групи, визнаної судом недієздатною; члени сім’ї першого ступеня споріднення особи з інвалідністю I групи, які зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи (не більше одного члена сім’ї); члени сім’ї першого ступеня споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї); жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку; вагітні жінки.

Право на відстрочку від призову також мають діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Крім того, згідно з законопроєктом, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом), а також докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти; наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи на повну ставку.

Читати також:  На окупованих територіях України майже всі релігійні спільноти стикнулися з репресіями, окупанти карають за українську мову (ДОСЛІДЖЕННЯ)

Законопроєкт також встановлює, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації протягом двох років з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані, які проходили військову службу під час дії правового режиму воєнного стану та були звільнені зі служби в запас. Також не підлягають призову військовозобов’язані, які проходили військову службу і були звільнені зі служби в запас у зв’язку зі звільненням з полону. Ці категорії осіб можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

Крім цього, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації протягом шести місяців військовозобов’язані з числа громадян, звільнених від строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Законопроєкт встановлює, що право на відстрочку від призову не мають державні службовці, працівники Бюро економічної безпеки України, Державної виконавчої служби України та прокуратури.

Законопроєкт також пропонує надавати можливість військовослужбовцям, звільненим із полону, відпочити та пройти відновлення шляхом надання їм додаткової відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів.

Окрім цього, пропонується залучати органи місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій, військово-цивільних і військових адміністрацій, підприємств, установ та організацій до активної участі в заходах із проведення мобілізації, зокрема під час оповіщення та прибуття громадян, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації, до збірних пунктів та військових частин.

Уточнюються обов’язки громадян України щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації. Зокрема, документ зобов’язує проходити медичний огляд і лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішенням військово-лікарської комісії, ставати на військовий облік за місцем перебування в разі переїзду під час проведення мобілізації, з’являтися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки й військових частин після оголошення мобілізації, мати при собі військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу, який пред’являють на вимогу, відповідно до закону.

Читати також:  "Справа Гринкевича": трьох фігурантів арештували із заставою по пів мільярда

 

Фото: GettyImages

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший