В Єдиному реєстрі осіб 28 тис. українців вважаються зниклими безвісти за особливих обставин, реальна цифра більша вдесятеро

Наразі в Єдиному реєстрі осіб, зниклих за особливих обставин, зареєстровано 28 тисяч українців, як цивільних, так і військових. Проте реальна цифра в десятки разів більша, оскільки не враховує загиблих у Маріуполі.

Про це в інтерв’ю Цензор.НЕТ заявив уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець.

У 2023 році запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих за особливих обставин, розпорядником якого є МВС. 

За його словами, цифра у 28 тисяч осіб – це ті, хто є в цьому реєстрі. Як цивільні, так і військові. Однак реальна цифра значно більша.

"Скільки – я можу тільки припускати. Але точно більше в рази. Якщо навіть не в десятки разів. Знову ж таки, там же будуть не тільки ті громадяни, які перебувають у полоні Російської Федерації, а й ті, кого росіяни вбили, наприклад, у Маріуполі. Як ми можемо перевірити, скільки цивільних загинуло в Маріуполі, якщо там є загиблі цілими сім’ями?! Там навіть немає кому повідомити, що частина родини загинула. Це окрема трагедія – як усіх верифікувати, як знайти інформацію, де вони перебувають", – зазначив Лубінець.

Уповноважений ВР із прав людини зауважив, що Україна має канали отримання інформації про полонених цивільних осіб з території РФ та тимчасово окупованої території.

Проте, додав Лубінець, необхідно працювати над встановленням нових механізмів отримання інформації. Також необхідно перевіряти наскільки отримана інформація від ворога правдива.

"100%. Взагалі ваше запитання показує один з провалів міжнародної системи захисту прав людини (якої насправді у світі не існує). Я це кажу абсолютно свідомо й публічно. Наприклад, росіяни заявили, що на їхній території перебувають 744 тисячі українських дітей. Як повинна діяти міжнародна система? Ми просимо, наприклад, Організацію Об’єднаних Націй: запитайте, будь ласка, іншого члена ООН, Росію, про списки дітей кількістю в 744 тисячі. Де вони перебувають, в яких умовах проживають, що з їхніми батьками, що з їхніми офіційними опікунами? Це ж українські діти. Адже росіяни про це публічно сказали: так, українські діти. А ми, як держава, несемо відповідальність за наших українських дітей. Принаймні ми хочемо показати, що ми готові це робити", – пояснює Лубінець.

Читати також:  NYT: Зеленський відвідає Берлін, Париж і Лондон цього тижня

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший