Влада Фінляндії планує повністю закрити кордон з росією

Уряд Фінляндії збирається повністю закрити східний кордон, щоб обмежити потік прохачів притулку з території РФ.

Про це пишуть Helsingin Sanomat та Ilta Sanomat.

Як пише HS, уряд Фінляндії планував закрити кордон ще минулого тижня, зберігши при цьому можливість подавати прохання про надання притулку, наприклад, в аеропорту Гельсінкі.

Проте ініціатива не пройшла перевірку на відповідність конституції країни та законодавству Євросоюзу. Зокрема, віце-канцлер юстиції Фінляндії Мікко Пуумалайнен виступив проти, зазначивши, що запропонований захід не гарантує збереження права подати заяву про міжнародний захист.

Однак пізніше прем’єр-міністр країни Петтері Орпо заявив, що Фінляндія повністю закриє кордон із Росією, якщо цього вимагатимуть інтереси національної безпеки, а міністр фінансів Ріїкка Пурра написала в особистому блозі, що уряд має ухвалити рішення про закриття кордонів, незалежно від позиції міністерства юстиції.

Влада Фінляндії вирішила закрити майже всі КПП на кордоні з Росією (крім одного в Мурманській області) через зростання кількості громадян третіх країн, які намагалися перетнути фінський кордон без необхідних документів. При цьому в прикордонній службі Фінляндії зазначали, що з недавніх пір російські прикордонники стали пропускати зі свого боку людей, які не мали необхідних для проходження кордону документів.

Вгорі: фінські прикордонники супроводжують двох людей на прикордонній станції Раджа-Йосепі. Фото: EMMI KORHONEN / LEHTIKUVA

Источник

Читати також:  Буде ще одна війна: президент Венесуели Мадуро оголосив частину сусідньої Гаяни 24-м штатом країни

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший