Юрій Касьянов: Коханки, віскі та війна

"16 травня 1940 року, щойно призначений главою британського уряду шістдесятип’ятирічний Черчілль вилетів до Франції для переговорів із французьким прем’єром Рейно.

Події того часу багатьом відомі за кінофільмом "Дюнкерк" – стрімкий наступ німецьких військ, хаос, катастрофа, евакуація…

Черчилль знайшов Рейно у коханки графині Елен де Порт. Французький прем’єр сидів у халаті, і ні на що, здавалося, не реагував. Черчилль налив віскі, розкурив сигару і наказав викликати міністра оборони Франції Деладьє, якого теж довелося витягати з ліжка коханки маркізи Марі-Луїзи де Крюссоль д’Юзе.

Домовитися про продовження боротьби не вдалося. Французи скиглили, воювати не хотіли, їхні коханки наполягали на припиненні опору. Через день Деладьє подав у відставку. Слідом за ним у відставку пішов Рейно. 22 червня Франція капітулювала (підписала угоду про перемир’я).

До чого я це? До того що мене заіпала до шлункових кольок абсолютна нездатність високих керівників вирішувати елементарні питання. Питання переведення особового складу, постановки бойового завдання, забезпечення підрозділу зброєю і боєприпасами, паливом і розвідданими, взаємодія з місцевими органами влади, забезпечення секретності, і багато іншого – не може вирішити ніхто. Тижнями, місяцями, роками!

Наша цивільна і військова влада, наші спецслужби і правоохоронні органи демонструють апатію, безсилля та імпотентність. Прямо як французи 1940 року, котрі, маючи найсильнішу армію Європи, потужний флот і заморські території, примудрилися програти знахабнілому єфрейторові Першої світової війни – тільки тому, що нічого не хотіли робити, окрім як сьорбати шампанське, їсти круасани та перекидатися в ліжку зі своїми коханками.

Закінчилося це погано. У тому числі для коханок. Графиня Елен де Порт загинула в автокатастрофі, намагаючись втекти від німецьких військ. За кермом машини був Рейно."

Читати також:  Михайло Жернаков: З таким Верховним Судом ми не те що в ЄС не потрапимо, ми не виживемо просто як держава

Автор: Юрій Касьянов, ЗСУ

(Джерело).

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший