Вчора до мене на фронт приїжджав знайомий. Без попередження, знаючи чітко мою локацію. Ніяких телефонних дзвінків, ніяких слідів. Йому це не потрібно. І все тільки заради мого блага.
Просив припинити писати, розповідати, нападати. Обіцяв зробити все, щоб «помʼякшити» ситуацію: отримаєш, мовляв, підозру, і з нею досидиш до кінця війни, а там – умовний строк.
Ти ж розумієш, казав він, що вони сильніші, що ти не виграєш. Будь розумною людиною. Подумай про родину. Подивись на Шабуніна… Де Віталік?.. – Мовчить, тому що жити хоче…
Це була не перша наша розмова з цього приводу. На початку року я «купився» на обіцянку відновити підрозділ, на мрію про повноцінну бойову роботу, і вмовив себе «піти в туман», намагався весь час тихо і спокійно домовитися.
Готов був закрити рота, фейсбук, нічого не писати, не казати – тільки заради своїх хлопців і перемоги.
Але вони знову надурили. Використали час для збору «компромату», підготовки кримінальних справ, і щоб про мене все забули.
Це вже було.
На початку жовтня минулого року, коли нас по-звірячому ліквідували, а я вів нічні перемовини з «піковою дамою» офісу президента Берлінською, так само мова йшла про «пониження градусу», тому що «важко вирішувати питання», тому що «вони образилися» – памʼятаєте, я тоді публічно сказав, що готов вибачитися перед Єрмаком?..
Я готов був іти на будь-які компроміси заради можливості воювати далі.
Берлінська обіцяла тоді «помʼякшити ситуацію». Бо вони «ну дуже сильно» образилися і «хочуть крови». Я пропонував відпустити нас до Мадяра, або в іншу структуру, я обіцяв мовчати і бути лояльним.
Треба перечекати, казала вона, поки історія трохи забудеться. Зараз нічого вирішити неможливо – «вони образилися». Обіцяла «помʼякшити».
Але в середині жовтня вони вже запустили кримінальну справу. Я дізнався про це на початку листопада. Написав Берлінської:
Як же так?.. Все іде за планом?.. Ми ж нібито домовилися – я з ними через тебе – що за деякий час потихеньку відновимо підрозділ, а ви вибиваєте з людей покази проти мене…
Зʼясувалося, що «військово-політичне керівництво» – ті самі «вони» – вважає що я «розкрадав на дронах». І саме в такому контексті йшла мова про «помʼякшення» – ну, меншій термін по знайомству, чи щось таке…
Розумієте?.. Другого жовтня вони підписали наказ про розформування «в звʼязку зі службової необхідністю», потім виправили на «в звʼязку зі безрезультативністю», і в той же час вирішили мене посадити, нібито «я крав» – без фактів, ще до слідства і суда.
Якщо я – винен, то до чого тут підрозділ?.. Я не був командиром – змініть командування, проведіть нараду стосовно «неефективності», покарайте винних, переозбройте підрозділ на інші літаки, якщо наші «погані».
Ні. З самого початку «вони» образилися на успішні атаки по москві, на критику Фаєрпоінт, на свідчення в НАБУ, і вирішили знищити все, дискредувати вдалі конструкторські рішення, приборкати конкурента і посадити самих буйних.
Це суто політична розправа. Але повернемося до Берлінської.
Вже 20 грудня в ефірі з Мосейчук вони вдвох розповсюджують повну брехню про те, що я, нібито, «використовував працю військових», що я, нібито, – «бізнесмен», що я «сам собі продавав літаки», що літаки ці «застарілі і неефективні», що через мене датчани не дають гроші Фаєрпоінт, а моє інтервʼю Нью-Йорк Таймс підриває позиції України в світі.
Коротше – ворог держави, ворог народу, шахрай і британський шпигун. В одному флаконі.
Ті, хто зараз вибілює Берлінську – подивиться це інтервʼю. Ви кажете, що не можна без доказів, без слідства і суду в чомусь звинувачувати Машу?.. А мене – можна?..
Відкіля вона знає, що міститься в матеріалах слідства, якщо навіть я не знаю?.. Невже можна ось так, бездоказово, без вироку публічно нищити людину?..
Ти диви, вона може «помʼякшити» – яка крута «волонтерка»!.. – Це пряме свідчення про приналежність до мафії, яка може по дзвінку відкривати кримінальні справи, впливати на слідство і на вирок суду.
Тож, напевно, не дарма Умеров за вказівкою Міндіча їй платить «двадцятку».
Я знаю, що вони мене або вбʼють, або посадять, або посадять мою дружину, щоб шантажувати. Або по тому місцю, де я знаходжусь на фронті, прилетить КАБ.
Є багато варіантів як зламати людину, заткнути її рота, дискредитувати, або покінчити з нею назавжди.
Але ми ще трохи повоюємо. Не перемикайте канали.
——
Нижче – посилання на те саме інтервʼю з Мосейчук. Я просив надати мені слово – але Наталка вважає, що «це було б не користь державі». Бо вона, «вони» і є – «держава».
Юрій Касьянов, офіцер ЗСУ. Радіоінженер, спеціаліст з аеророзвідки, засновник громадського дослідно-конструкторське бюро безпілотної авіації “Matrix-UAV”; сторінка автора у Фейсбук
