Мобілізація: комунікаційна катастрофа. Зеленський повів себе негідно

"Безумовно найбільш обговорюваною темою останніх днів став законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

На жаль, законопроект, що мав би врегулювати найбільш болюче та делікатне питання для мільйонів українців, виявився геть сирим. Чого варта лише вимога до керівників закладів охорони здоровʼя "стучати" до ТЦК та СП на чоловіків віком від 18 до 25 років, що перебувають на стаціонарному лікуванні, чи геть неконституційне внесення ухилянтів від мобілізації до реєстру боржників за (sic!!!) повідомленням керівника ТЦК та СП?!

Але якість законопроекту, який би мав стати взірцевим як з точки зору дотримання вимог законопроектувальної техніки, так і відповідності Конституції, ще є більш ніж задовільною у порівнянні з комунікацією його приписів суспільству. Комунікацією не просто провальною, а відверто катастрофічною, яка вже збурила український загал, породила безліч міфів та чуток, збільшила в рази ринок корупційних послуг та вдарила по українській економіці. Таке враження, що PR законопроекту робило пʼяте управління ФСБ РФ, а не українська влада. В майбутніх підручниках з "активних заходів" на території ворога комунікація законопроєкту № 1038 має посісти почесне місце як ідеальна спецоперація…

Що б мав зробити відповідальний лідер у непростій ситуації, що наразі склалася в тилу та на фронті? Звернутися до нації, визнати не катастрофічну, але доволі похмуру реальність та ще більш похмурі перспективи, пообіцяти, що частина ОП, депутатів ВР та секретаріату КМУ невдовзі мобілізується до ЗСУ, і сказати приблизно те, що 13 травня 1940 року сказав британцям Черчилль: "I have nothing to offer but blood, toil, tears and sweat." (Я не можу запропонувати вам нічого, окрім крові, гарування, сліз та поту). А потім внести до ВР законопроєкт про додаткову мобілізацію як невідкладний за власним підписом, чесно задекларувавши, що єдиною альтернативою мобілізації країни є поразка у війні

Читати також:  66% українців ставляться до уряду як до найманого працівника (ОПИТУВАННЯ)

Що ж робить наш Верховний Головнокомандувач? Ще під час своєї прес-конференції починає переводити стрілки на військове керівництво, мовляв, це генерали беруть мене за горло, вимагаючи мобілізувати додаткові півмільйона українців, але я до останнього пручатимусь, захищаючи вас від фронту. Потім Кабмін (не Верховголовком!!!) без жодної комунікаційної підготовки вносить до ВР контраверсійний законопроєкт, який то зʼявляється, то зникає з сайта парламенту. Потім президентська фракція отримає вказівку в жодному разі не коментувати і не комунікувати цей законопроєкт, знову ж таки перекидаючи мʼяч на поле військових. Врешті-решт Залужний відбиває мʼяч, заявляючи, що мобілізація – то не є відповідальність ЗСУ. Йому потрібні люди і зброя, щоб воювати, а де їх брати – питання до політичного керівництва. Коло замкнулось. Непопулярний, але вкрай важливий законопроєкт залишився сиротою…

А ті, хто читав всі 72 сторінки тексту законопроєкту, стали прозрівати, що найбільш ефективним та безкарним способом "закосити" є вихід з українського громадянства. Бо бути апатридом набагато краще, аніж сісти в тюрму чи переходити на нелегальне становище. Якщо законопроєкт таки ухвалять, вірогідно найбільш запитуваною послугою в юристів стане оформлення виходу з українського громадянства.

До вчорашнього дня я був певен, що революція Україні не загрожує. Що ми всі вивчили уроки наших трагічних визвольних змагань і 17-го століття, і початку та середини 20-го, які свідчать, що розбрат – ключ до нашої поразки. Здавалося, в суспільстві (окрім малочисельних доволі маргінальних сект фанатів того чи іншого політика) склався консенсус: спочатку перемога – потім повернення політичної конкуренції. Бо якщо втратимо Україну, не буде за що конкурувати. Тепер я в цьому не певен. Влада зробила все, аби спровокувати соціальний вибух.

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 7 березня

Тепер вона в цугцванзі. Вмикнути задню – продемонструвати свою слабкість та нерішучість і залишити невирішеною найбільш нагальну проблему – брак людей на фронті. Петри вперед, як танк, з такою провальною комунікацією – штучно створювати революційну ситуацію в країні. У влади класичний цугцванг: будь-який хід тільки погіршує ситуацію.

Незадовго до початку великої війни я записав кілька інтервʼю з моїм другом і ветераном військової розвідки Пілігримом (Vadim Shevchuk). Не в силах відвернути повномасштабний російський наступ, ми спробували попередити тих, хто хотів чути, як поводитись, коли найгірші прогнози стануть реальністю. Потім багато людей мені дякували.

Наразі можу лише повторити свій недавній прогноз: 2024 буде трагічнішим і важчим за 2022-ий. І дай Бог, аби я виявився лжепророком…"

Автор: Геннадій Друзенко, правник, волонтер, ветеран АТО, співзасновник ПДМШ ім. Миколи Пирогова

(Джерело).

Норми закону про мобілізацію видаватимуться диктаторськими, якщо Зеленський, Шмигаль чи Умєров не пояснять їх – нардеп "Голосу", воїн Костенко (ВIДЕО)

Відповідальним за мобілізацію в Україні є Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський та Кабмін. Вони мають пояснити норми законопроєкту про мобілізацію.

Про це заявив секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в ефірі Радіо NV.

Парламентар зазначив, що у законопроєкті про мобілізацію є зміни до багатьох законів. Там багато норм описано загальних, тому зараз треба почути, як ці норми працюватимуть.

"Цей закон має бути одним з основних законів 2024 року. Як проходитиме мобілізація протягом 2024 року. Суспільство має розуміти, як воно житиме. Тому що мобілізація може багато кого зачепити. Те, що в нас відбувається, це щось незрозуміле. Кабмін його подав, а ті, хто відповідає за мобілізацію, це Верховний Головнокомандувач, Міноборони зараз просто мовчать, немає ніякої взагалі комунікації", – наголосив Костенко.

Читати також:  У Польщі почались масштабні протести фермерів щодо імпорту з України

Також він нагадав, що "Слузі народу" заборонили комунікувати і щось в інформаційному просторі казати про цей закон. Це неправильно.

"Ще раз кажу, у нашій країні відповідальний за мобілізацію Верховний Головнокомандувач, Кабінет Міністрів. Якщо будуть надані пропозиції ВР може ухвалити цей закон. Виходить, що Кабмін подав і мовчить. Офіс Президента ніяк не комунікує", – додав нардеп.

Костенко також наголосив, що військові воюють та не пишуть закони. Вони не ухвалюють політичні рішення, а зараз їх схиляють до того, щоб вони відповідали за політичні рішення.

"Ми повинні зрозуміти, для чого цей законопроєкт зроблено та як працюватимуть його норми. Можливо норми, які непояснено вони нам здаються диктаторськими. Але можливо, якщо вийде Верховний Головнокомандувач і пояснить, чи прем’єр або міністр оборони, як ці норми використовуватимуться на практиці, то ми там щось зрозуміємо. Поки що зрозумілості немає", – сказав він.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший