НАЗК відкрило реєстр декларацій, але з обмеженнями

Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про це повідомляє НАЗК:

"10 грудня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції виконало вимоги прийнятого Верховною Радою України закону № 3384-ІХ та забезпечило відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, із врахуванням заходів безпеки, визначених п. 2-11 Прикінцевих положень закону України "Про запобігання корупції".

Якщо ви не знайшли у Реєстрі декларацію певної особи, то це означає, що щодо неї до НАЗК надійшло подання про вилучення з публічного доступу".

У НАЗК пояснили, що вилучення документів з публічної частини Реєстру декларацій можливе і після його відкриття до завершення чи скасування воєнного стану в Україні, однак у такому разі певний час вони перебуватимуть у відкритому доступі.

"Повний публічний доступ до Реєстру буде забезпечено НАЗК після завершення чи скасування воєнного стану в Україні", – йдеться в повідомленні.

Верховна Рада 5 вересня прийняла в цілому законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування для чиновників, але реєстр буде відкрито за рік.

12 вересня президент Володимир Зеленський ветував закон про відновлення обов’язкового електронного декларування доходів та майна чиновників, який зберігав закритість реєстру ще на рік.

20 вересня Верховна Рада схвалила виправлений закон про відновлення е-декларування.

10 жовтня президент Володимир Зеленський підписав законопроєект №9534, який передбачає повернення електронного декларування для чиновників та відкриття доступу до декларацій.

Источник

Читати також:  На Тернопільщині освячено храм, який колишній політв’язень відновив за пенсію

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший