УПЦ МП незаконно отримувала мільйони з бюджету, на які поневічила Лавру – Рахункова палата

 Рахункова палата виявила значні порушення в фінансуванні та проведенні будівельних робіт у Києво-Печерській лаврі.  Зокрема, неправомірно було виділено 86,3 млн грн монастирю УПЦ МП, який не міг бути одержувачем бюджетних коштів.

Про це йдеться у звіті Рахункової палати.

Упродовж 2003–I півріччя 2023 року профільне міністерство неналежно ухвалювало управлінські рішення щодо збереження й утримання нерухомих пам’яток архітектури на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

На ремонтно-реставраційні роботи заповідника спрямували 388,8 млн грн: 166,8 млн грн – із державного бюджету Мінрегіонбудом функціонуючому на території Нижньої лаври чоловічому монастирю на протизсувні заходи, інженерний захист та протиаварійні роботи; 214,4 млн грн, у т.ч. 40,8 млн грн спонсорської допомоги, – заповіднику на ремонтно-реставраційні роботи; 7,6 млн грн – з місцевого бюджету упродовж 1995–2002 років.

При цьому Мінрегіонбуд неправомірно надав у 2011−2013 роках чоловічому монастирю 86,3 млн грн, оскільки відповідно до затверджених критеріїв монастир не міг бути одержувачем бюджетних коштів. Мінкультури та заповідник неефективно управляли держкоштами: не використано 9,9 млн грн, 1,9 млн грн використано нерезультативно.

Через неефективний контроль профільного міністерства та заповідника за здійсненням ремонтно-будівельних робіт на території Нижньої лаври чоловічий монастир не дбав про збереження автентичності культурних об’єктів, якими користувався, здійснив добудови/перебудови 18 об’єктів держвласності без погодженої проєктної документації та дозволу органу охорони культурної спадщини.

Крім того, на території Нижньої лаври всупереч умовам користування майном, вимогам охоронних договорів щодо отримання дозволів профільного міністерства і заповідника та за відсутності необхідної погоджувальної архітектурно-будівельної документації самовільно побудовано 36 будівель і споруд, з яких 15 − це капітальні будівлі. Без погодження знесені дві будівлі, які були непридатні до використання і перебували в аварійному стані.

Чоловічий монастир із порушенням закону передав підвал однієї з історичних будівель у користування ресторану «Купол», що є використанням приміщення не за цільовим призначенням.

Читати також:  "Прорив через оборонні лінії НАТО на територію Німеччини": ФРН змоделювала сценарій можливого нападу на НАТО

Заповідник і профільне міністерство не оформили договірні відносини на передачу в оренду чоловічому монастирю пам’ятки архітектури місцевого значення «Лазня братська». Як наслідок, 11 років будівля незаконно перебувала в безоплатному користуванні чоловічого монастиря.

Про виявлені порушення буде повідомлено Офіс Генерального прокурора та Національну поліцію України.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший