Новини Тернополя, як правильно вибрати інформаціне джерело

У наш час людину оточує безліч джерел інформації. І це не тільки новини з екрана телевізора. Відео на Youtube, різноманітні telegram-канали, а також портали новин у Інтернеті – усе це є величезною прірвою інформації, місцем, де можна знайти усе, що завгодно і, повсякчас, є статті, котрі містять думки, що суперечать одна одній. То яким же чином фільтрувати новини та знаходити в них ті, котрі і справді варті уваги? Кілька порад про це будуть вказані нижче. А ще, на сайті https://ternopil-day.com/category/news/ можна відстежувати всі актуальні новини Тернополя та прочитати багато цікавої інформації.

А як фільтрувати ці новини – розберемося далі.

Звертайте увагу на джерело, звідки береться інформація

Хто повідомив про цю новину? Чи є довіра до цього джерела інформації. Перевірте дані за допомогою звичайного пошуковика і перевірте, чи є якісь схожі статті, чи відео на тему. Надійні джерела завжди публікують посилання, звідкіля береться інформація. Якщо ж неможливо знайти підтвердження новині, то краще цій статті не довіряти. Особливо це стосується заяв у соцмережах.

У першу чергу факти!

Перевіряємо фактаж, тобто у новинах ніколи не вказують різноманітні оцінні судження. Є факт, який підкріплюється відповідним джерелом, а ще й додатково можуть бути підкріплення коментарями від профільних осіб (чому це сталося, за яких обставин і так далі).

Експертність теж має бути підтверджена

Тобто необхідно звертати увагу, чи дійсно це експерт у своїй галузі або це просто якась невідома людина, котра просто вирішила виказати свою думку на публіку. У другому випадку радше перевірити додатково інформацію ще раз і, якщо беруть сумніви, взагалі не довіряти цьому джерелу/людині. Оскільки зараз дуже часто нашій увазі пропонують новини, котрі додатково можуть бути проплаченими.

Читати також:  Яйця по 2.40 замість 17 гривень: чому це ще далеко не перемога над корупцією в ЗСУ

Обережно споживайте telegram-канали!

Окремо варто згадати канали у telegram. У цьому месенджері інформацію може поширювати хто завгодно, коли та скільки завгодно. Зараз там дуже часто можна знайти різноманітно дезінформацію задля того, аби поширити панічні настрої серед населення. А у чатах можуть знаходитися посилання, котрі спрямовані на крадіжку особистої інформації. Тож дбайливо ставтеся до власної безпеки і зайвий раз не переходьте за посиланнями, котрі можуть становити загрозу.

Репости

Не варто робити репости неперевіреної інформації. Особливо якщо це стосується якихось зборів на будь-яку мету (чийсь поранений товариш, немовля тощо). Особливо якщо це новина від якоїсь «розкрученої» особи. У багатьох випадках це може бути звичайне шахрайство, а інформацію подають таким чином, аби викликати у серцях довірливих людей додатковий відгук. На жаль, досі існує багато людей, котрі бажають нажитися на чужій біді. Тому не варто зайвий раз робити репости від «волонтера, що збирає на дрони» чи щось подібне. Перевірте інформацію зайвий раз і ніколи не поспішайте із висновками.

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший